Joga

Uważna i skupiona praktyka asan – pozycji jogi – oraz głęboki i uważny oddech pomagają zaspokoić potrzeby ciała oraz odnaleźć spokój i harmonię. Na poziomie fizycznym – ćwiczenia jogi pozwalają poczuć się lepiej, sprawniej, zdrowiej, uwalniają z ciała stresy i napięcia. Na poziomie emocjonalnym natomiast wyciszają i uspokajają rozbiegany umysł.Zapraszamy niezależnie od wieku, wyglądu czy kondycji fizycznej (nie trzeba być elastycznym ani wysportowanym, aby zacząć ćwiczyć jogę). Ćwiczymy boso, w wygodnym, niekrępującym ruchów stroju (np. legginsy i koszulka), na antypoślizgowych matach.PROWADZĄCA to Aneta Osiecka – trenerka jogi, instruktorka technik relaksacyjnych. Zobaczcie co pisze o sobie:Jestem absolwentką 3 letniego kursu nauczycielskiego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara oraz studiów podyplomowych “Relaksacja i joga” na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie. Bazą mojej jogicznej pracy jest METODA IYENGARA – precyzyjna, dbająca o prawidłowe wykonanie pozycji i obejmująca stosowanie pomocy takich jak klocki, paski lub koce, pozwalająca na różnicowanie poziomu i intensywności zajęć zależnie od samopoczucia i kondycji uczestników. Zajęcia odbywają się bez podziału na zajęcia początkujące, ogólne lub zaawansowane. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu bardzo różnorodnych grup pomogło mi rozwinąć taki sposób prowadzenia zajęć, który pozwala zadbać o potrzeby uczestników o różnym poziomie zaawansowania i różnym zakresie możliwości, tak aby każdy czuł się odpowiednio „zaopiekowany”. Dbam o to aby zajęcia odbywały się w życzliwej i pogodnej atmosferze.

Hatha Joga
Praktyka hatha jogi opiera się na ćwiczeniu asan, czyli pozycji jogicznych, których celem jest uelastycznienie, wzmocnienie i oczyszczenie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim. 

Praktyka asan dyscyplinuje ciało i umysł do obserwacji i rozumienia, jak działa umysł. Daje zdrowie fizyczne, psychiczne i kształtuje postawę ciała.

YINJOGA
YinJoga to spokojna, bardzo odprężająca jednocześnie rozciągająca i otwierająca praktyka jogi dla każdego. Praca w yin jodze ma formę statyczną i polega na całkowitym odpuszczeniu napięcia mięśniowego w dłuższym trwaniu w pozycji (2-5 minut lub dłużej),
w której siła grawitacji oddziałuje na ciało.Momenty bezruchu poświęcamy na pracę wewnętrzną – świadome kierowanie oddechu do miejsc, które są najmocniej rozciągane. Jest idealna dla osób z kontuzjami, bólami kolan, ramion czy szyi. Aktywuje i sprzyja pracy stawów, ścięgien, więzadeł, głębszych sieci powięzi, tkanki łącznej oraz pobudza krążenie krwi i poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych. Sprawia, że ciało jest uwolnione od napięć, daje poczucie całkowitej harmonii. Uczy obserwacji, łagodności, tym samym lepiej poznajemy siebie i swoje zakresy ruchów. Praktyka daje odpoczynek fizyczny oraz mentalny, łagodzi poziom stresu, a także poprawia trawienie i pracę serca. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy aktywności. Łączy ciało, serce i umysł, dostarcza korzyści zdrowotnych
i mentalnych. Yin Joga przywraca naszą naturalną jedność – zrównoważoną integralność naszej natury. Praktyka wzbogacona jest o rytuałem aromaterapii przy dźwiękach Dzwoneczków Koshi Aria, muzyka płynąca z tych dzwoneczków uspokaja i przenosi do innego świata, pobudza kreatywność i działa na koncentracje.

Gwarantujemy KAMERALNE GRUPY: max 12 osób


*Istnieje możliwość zorganizowania zajęć grupowych jak i indywidualnych w godzinach

Na zajęcia obowiązują zapisy – Ograniczona ilość miejsc.
Pierwszeństwo mają osoby z karnetami
Obowiązkowa zmiana obuwia przed wejściem na salę.